Przegladana kategoria

Aktualności

Aktualności

Komunikat w sprawie odbioru odpadów wielkogabarytowych, mebli, opon, itd.

 HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW

WIELKOGABARYTOWYCH, MEBLI (bez stolarki okiennej),

ODBIORU OPON od samochodów osobowych

kompletnego ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO
z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wodynie

 

Urząd Gminy w Wodyniach informuje, że w dniach 23.04.2018r. – 26.04.2018r. na terenie gminy Wodynie zostanie przeprowadzona nieodpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, odpadów wielkogabarytowych, mebli oraz zużytych opon, zorganizowana przez firmę PUK SERWIS Sp. z o.o., ul. Brzeska 110 w Siedlcach przy współpracy Urzędu Gminy w Wodyniach.

 

Odpady należy wystawić w dniu zbiórki do godziny 700 przed swoje posesje.

              Harmonogram zbiórki

 

Czytaj Więcej

Aktualności

Zaproszenie do zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert w otwartym konkursie ofert Gminy Wodynie.

Wójt Gminy Wodynie zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów na członków  komisji konkursowej do opiniowania ofert w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Gminy Wodynie w roku 2018.
Zgłoszenia na załączonym formularzu (podpisane przez kandydata oraz przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji zgłaszającej) można składać osobiście lub przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Wodynie, ul. Siedlecka 43, 08-117 Wodynie do 18 kwietnia 2018 r.

 

formularz zgłoszenia_kandydata_2018

Informacje nt. konkursu

 

Aktualności

Informacja o możliwości skorzystania z grupowego programu dofinansowań OZE oraz dofinansowań na piece gazowe.

Informujemy, iż 4 kwietnia 2018 r.  odbyło się spotkanie, poświęcone grupowemu programowi dofinansowań instalacji fotowoltaicznych (produkcja prądu) oraz kolektorów słonecznych (produkcja ciepłej wody), w którym uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców gminy Wodynie. Nieobecnych informujemy, iż WCIĄŻ JEST MOŻLIWOŚĆ ZAPISANIA SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ, ZWIĄZANĄ Z EW. INWESTYCJĄ. Informacje na ten temat można uzyskać m.in. w Urzędzie Gminy Wodynie.
Ponadto informujemy, iż PGNiG rusza z programem dopłat dla osób, które zdecydują się na wymianę kopciucha na piec gazowy. Będzie mogło z niego skorzystać 11 tys. gospodarstw domowych. Dofinansowanie może wynieść nawet 3 tys. zł.
Jest to program pilotażowy. Zainteresowani mogą składać wnioski w biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br. Warunkiem otrzymania wsparcia jest likwidacja dotychczasowego pieca i zainstalowanie paleniska gazowego.
Aktualności

Rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji dla Żebraczki i Rudnika Małego.

Budowa nowego odcinka sieci kanalizacyjnej dla miejscowości  Żebraczka i Rudnik Mały już się rozpoczęła. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, do końca lipca br. muszą zakończyć się prace w Żebraczce, a do końca czerwca przyszłego roku w Rudniku Małym. Niewykluczone, że także budowa kanalizacji dla Rudnika Małego dobiegnie końca jeszcze w bieżącym roku.

Co ważne – na tę inwestycję gminie Wodynie udało się pozyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w wysokości 1,7 mln zł.

Budowana sieć ma długość 10 km i to jedna z największych inwestycji w tej kadencji na terenie gminy.

Przypomnijmy, w 2015 r. została zbudowana kanalizacja w Kołodziążu, w 2016 r. – w Oleśnicy. W ubiegłym roku sieć nie została doprowadzona do żadnej kolejnej miejscowości, ale za to inwestycja rozpoczęta w roku bieżącym zakłada podłączenie dwóch miejscowości.

Na Żebraczce i Rudniku Małym rozbudowa sieci kanalizacyjnej się nie skończy. W przygotowaniu jest już dokumentacja na kolejne odcinki – dla miejscowości – Rudnik Duży, Kochany. Następne w kolejce będą – Ruda Wolińska i Czajków.

 

kanalizacja-4  kanalizacja2 kanalizacja3

 

 

Aktualności

Ogłoszenie o naborze pracownika w biurze LGD Ziemi Siedleckiej.

 Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej ogłasza z dniem  kwietnia 2018 r. nabór na  stanowisko SPECJALISTA DS. DORADZTWA I KOORDYNACJI PROJEKTÓW (1/2 etatu).
Pełna treść Ogłoszenia o naborze pracowników dostępna jest w biurze LGD, nastronie internetowej stowarzyszenia (lgdsiedlce.pl), stronach internetowych samorządów, wchodzących w skład LGD Ziemi Siedleckiej.

Czytaj Więcej

Aktualności

Kolektyw zaprasza do Oleśnicy!

Piłkarze z Oleśnicy mogą spokojnie skupiać się na pracy nad formą i nie muszą już martwić się stanem kompleksu sportowego w ich miejscowości. Zajął się nim samorząd gminny. Sportowcy rozpoczęli rundę wiosenną od oddania do użytku odnowionych obiektów sportowych.

Modernizacja terenów rekreacyjnych w Oleśnicy została sfinansowana dzięki współpracy gminy Wodynie z Lokalną Grupa Działania Ziemi Siedleckiej i pozyskanemu dofinansowaniu ze środków PROW LEADER w kwocie 31 815,00 zł. Inwestycja kosztowała 57 300,00 zł.

Warto było postarać się o dotację! Klub sportowy Kolektyw Oleśnica może nareszcie pochwalić się warunkami na swoim boisku. Elewacje kontenerów były w katastrofalnym stanie, stały na cegłach. Pod nimi została wykonana  wylewka. Została też zbudowana elewacja z blachy. Na boisku stanął kontener sanitarny z podłączoną wodą i mini siecią kanalizacyjną.

Poprawiły się warunki dla kibiców, którzy mają do dyspozycji 102 miejsca siedzące. Nowe trybuny zostały zaprojektowane tak, żeby kibice mogli wspierać piłkarzy w bardziej komfortowych warunkach.

Zadbano o ławkę rezerwowych, gospodarzy i gości.

Kolektyw Oleśnica, to prężnie działająca i ambitna drużyna. Klub istnieje od 2011 r i stale się rozwija. Prezesem jest Kamil Stanisławowski. Przy klubie działają trzy grupy – dwie młodzieżowe i jedna seniorska. Na mecze przychodzi wielu mieszkańców. Cieszymy się, że Kolektyw doczekał się boiska, na jakie zasługuje. W wiosennej rundzie drużyna będzie mogła rozgrywać mecze na własnym obiekcie, bez obaw o weryfikację Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarzom z Oleśnicy życzymy wielu sukcesów sportowych!

29178639_398470613948798_2550855139510452224_o

29186488_398470750615451_2701760877039714304_o

29187179_398470730615453_3313064568711806976_o

29244274_1340446849434989_5208409395641188352_o

Aktualności

Konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych pt.: „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi”.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych  pt.: „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi”. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie Power Point o tematyce tytułowej konkursu oraz przeprowadzenie spotkań z mieszkańcami, z dziećmi w przedszkolach, szkołach, w której zlokalizowana jest OSP. Prace konkursowe należy przesyłać do Mazowieckiego  Oddziału Regionalnego ARiMR w Warszawie , Jana Pawła II 70, 00-175 Warszawa od 1 czerwca do 15 sierpnia  2018 r. Decyduje data stempla pocztowego. 

 

Plakat konkursowy

Regulamin konkursu

Załącznik nr 2 Oświadczenie o przekazaniu praw autorskich