Przegladana kategoria

Aktualności

Aktualności

Zapraszamy na tegoroczne Dni Gminy Wodynie!

Drodzy Mieszkańcy i Goście!

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na tegoroczne obchody Dni Gminy Wodynie! 25 sierpnia, w sobotę, impreza „W RYTMIE LATA”. Najpierw coś dla najmłodszych: zabawy, animacje, plac zabaw, pokazy ratownicze, zabawa z POWER BEAT i koncert mądrych piosenek dla dzieci i dorosłych w wykonaniu wspaniałej kapeli:Małej Orkiestry Dni naszych. Wieczorem taneczne szaleństwo: Top Girls, News, Mavers i Cliver! Wydarzenie współorganizujemy z Województwem Mazowieckim. dg1

Czytaj Więcej

Aktualności

Zapraszamy na Dożynki Powiatu Siedleckiego 2018.

26 sierpnia w Wodyniach odbędzie się tegoroczne powiatowe święto plonów. Tradycyjnie na wszystkich przybyłych gości czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 12.00, odprawioną w Kościele Parafialnym w Wodyniach przez J.E. ks. Biskupa Piotra Sawczuka w intencji rolników i mieszkańców wsi. Część oficjalna wraz z ceremoniałem dożynkowym odbędzie się na terenie parku przy ulicy Newelskiego. W programie występy zespołów ludowych, w tym również grupa folklorystyczna z Ukrainy, konkursy dla dzieci i młodzieży, stoiska promocyjne i informacyjne firm i instytucji, konkurs bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz degustacja produktów tradycyjnych i regionalnych. Czytaj Więcej

Aktualności

Informacja o przyjmowaniu wniosków o zwrot podatku akcyzowego.

Wójt Gminy Wodynie przypomina o terminie składania przez rolników wniosków o zwrot podatku akcyzowego.

W okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2018 r. w Urzędzie Gminy (pokój nr 6) przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.
Do wniosku należy dołączyć faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego w okresie: od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r.
Stawka zwrotu podatku akcyzowego w 2018 r. wynosi 1,00 zł do litra zakupionego oleju napędowego.
Pieniądze wypłacane będą w terminie: od 1 października do 31 października 2018 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
58 – wzór wniosku
Zestawienie faktur

 

Aktualności

Zbieramy materiały do kolejnego numeru „Przeglądu Wodyńskiego”.

Zbieramy materiały do kolejnego wydania „Przeglądu Wodyńskiego”, które ukaże się w połowie sierpnia br. Materiały dotyczyć powinny działań zrealizowanych w okresie kwiecień – lipiec 2018. Można je przekazywać w nieprzekraczalnym terminie do 3 sierpnia 2018 r. do Przewodniczącego Zespołu Redakcyjnego, Huberta Pasiaka (zastepca@wodynie.eu).

Zapraszamy do współpracy!

Redakcja