Aktualności

Zapraszamy na Dni Gminy Wodynie 2017

Zainicjowane w 2016 roku Dni Gminy Wodynie w zamyśle mają być okazją do spotkania, integracji i wspólnego, radosnego i kulturalnego spędzenia czasu. Są również doskonałą promocją naszej gminy, m.in. poprzez treści związane z filmem „Noce i dnie”.


Tegoroczne obchody rozpoczną się w sobotę, 22 lipca, w Seroczynie i Woli Wodyńskiej. Odbędą się tam spotkania i koncerty w ramach realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej zadania „Noce i dnie budują kapitał społeczny”, finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO 2017. Tematyka koncertów i spotkań, w których wezmą również udział zaproszone amatorskie grupy artystyczne z Radzymina i Radomyśli będzie nawiązywać w swoim klimacie do kultury i obyczajowości cygańskiej.
W niedzielę, 23 lipca o godz. 14.30 rozpocznie się Festyn Rodzinny w Parku przy ul. Newelskiego w Wodyniach. Na scenie pojawią się zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Program został przygotowany tak, aby każdy mógł odnaleźć w nim coś interesującego dla siebie. Oprócz występów scenicznych odbędą się: pokaz gotowania na żywo, pokazy kaskaderskie, trialu rowerowego i ratownictwa drogowego. Zostanie również zaprezentowana wystawa fotograficzna „Noce i dnie – reaktywacja”. Dla dzieci będzie przygotowany plac zabaw, a także szereg zabaw i animacji poprowadzonych przez Grupę Taneczną „Miro Iło”. Na koniec przewidziany jest Teatr Światła – widowisko laserowe.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego spędzenia tegorocznych Dni Gminy Wodynie. Niech będą one dobrym czasem spotkania,radości i wspólnej zabawy!

 

plakat-sobota

 

plakat-niedziela