Aktualności

PROJEKT „NOCE I DNIE” ŁĄCZY GMINY I POKOLENIA

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej wspólnie z Firmą Dworskie Smaki Sp. z o.o. oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wodyniach realizuje projekt pt. „Noce i dnie” łączą gminy i pokolenia. Jego głównym celem głównym jest włączenie min. 100 osób z różnych grup wiekowych, mieszkańców województwa mazowieckiego w realizację inicjatywy kulturalnej, związanej z filmem „Noce i dnie”.

Okres realizacji: 17.04.2018 – 31.10.2018 r.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

„NOCE I DNIE” KULINARNIE

W ramach zadania, w wybranych trzech gminach z trenu LGD odbędą się jednodniowe warsztaty kulinarne pt. „Co jadano na polskich dworach?” Uczestnicy zdobędą podstawową wiedze nt. zwyczajów żywieniowych polskiej wsi XIX w., w tym na polskich dworach, zapoznają się z wybranymi przepisami z tamtej epoki, przygotowując wybraną przez eksperta kulinarnego potrawę. Wszystko będzie odbywało się w kontekście bohaterów powieści Marii Dąbrowskiej. Dla uczestników warsztatów zaplanowano również kontynuację warsztatów, tj. pokaż live cooking. Podczas imprezy potrawy będą przygotowywane na oczach uczestników.

W trakcie pikniku z okazji Dni Gminy Wodynie lub innej imprezy, zostanie zorganizowane stoisko projektu, na które składać się będzie m.in.:
– miejsce do czytania powieści Marii Dąbrowskiej „Noce i Dnie”
– warsztaty kulinarne – live cooking
– informacje nt. szlaków turystycznych: „Mazowsze na filmowo” oraz „Szlak folkloru i smaków Mazowsza”
– inne atrakcje, włączające uczestników projektu oraz uczestników pikniku, m.in. wspólne zatańczenie walca.

„NOCE I DNIE” MURAL

W ramach zadania planuje się przeprowadzenie szeregu działań, związanych z muralem, którego tematyka nawiązywać będzie do filmu „Noce i dnie” oraz „Roku Niepodległej”. Zaplanowane są również warsztaty malarskie. Pierwszy dzień warsztatów będzie prowadzony w formie tradycyjnej, podczas których zostanie wykonany stand  (w formie fotościanki). Drugi i trzeci dzień, to warsztaty malarskie w „terenie”. W praktyce będą służyły m.in. integracji międzypokoleniowej, przełamywaniu barier. Wykonanie muralu wspólnie, pod okiem os. prowadzącej pozwoli na osiągnięcie wielu rezultatów projektu. Uwieńczeniem całości będzie uroczyste, wspólne międzypokoleniowe odsłonięcie muralu w trakcie uroczystości/pikniku na terenie LGD.

RAJD ROWEROWY SZLAKIEM „BOGUMIŁA I BARBARY”

Grupa seniorów UTW i grupa dzieci i młodzieży odwiedzi miejsca plenerowe, związane z planem filmowym „Noce i dnie”. Podczas rajdu będą wykonywane fotografie plenerowe. Rajd będzie zakończony piknikiem nad „stawem Toliboskiego”.

Szczegółowe informacje nt. projektu można uzyskać pod numerem telefonu 790719246   lub pisząc na adres biuro@lgdsiedlce.pl

ZAPRASZAMY!