Aktualności

Zapraszamy na Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zachęcamy i prosimy wszystkich mieszkańców: niech nasza obecność i zaangażowanie będą świadectwem pamięci i szacunku dla tych, którzy Niepodległej potrafili oddać i poświęcić całe swoje życie…

obchody

PROGRAM OBCHODÓW W GMINIE WODYNIE

10 listopada, w sobotę, o godz. 18.00 odbędzie się koncert „Ułani, ułani…” w wykonaniu prawdziwej sławy polskiej piosenki Alicji Majewskiej, której towarzyszyć będą pianista i kompozytor Włodzimierz Korcz oraz Chór Strzyżowski. Koncert, podczas którego Alicja Majewska, obok repertuaru patriotycznego, zaprezentuje również swoje największe przeboje, odbędzie się w Sali Zespołu Szkół w Seroczynie. Wydarzenie jest współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Wykonawcą zadania jest Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach, a swojej pomocy i wsparcia udzielili nam również: Polskie Sieci Energetyczne S.A., Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych ZWSE Rzeszów, MKL BAU z Siedlec oraz CENTRUM Medyczno – Diagnostyczne.

45312703_1104660606364593_6062136314403225600_o

11 listopada o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym w Seroczynie zostanie odprawiona Msza św. w Intencji Ojczyzny. Wezmą w niej udział również Poczty Sztandarowe szkół i Jednostek OSP z terenu naszej gminy. Po Mszy św. młodzież seroczyńskiej szkoły zaprezentuje program artystyczny. Podniosłym zakończeniem uroczystości będzie Pochód na Cmentarz Parafialny oraz Oddanie Hołdu i złożenie wiązanek w Miejscach Pamięci.
O godzinie 14.00 w Rudzie Wolińskiej odbędzie się „Bieg Niepodległości” organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod Patronatem Wójta Gminy.

bieg

Radosnym podsumowaniem tego dnia będzie III Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Nutki Wolności”, który rozpocznie się o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wodyniach. Będzie on z pewnością – tak jak w latach ubiegłych – pięknym, rodzinnym, muzycznym i pełnym uśmiechu podsumowaniem Narodowego Święta Niepodległości.

 

nutki